Film o Amandzie Knox w czerwcu w kinach

Film o Amandzie Knox w czerwcu w kinach
ZOBACZ GALERIĘ Film o Amandzie Knox w czerwcu w kinach

Film o Amandzie Knox w czerwcu w kinach

19 czerwca do naszych kin trafi obraz "Twarz anioła" opowiadający o procesie Amandy Knox.

W piątek, 20 marca, włoski Sąd najwyższy uniewinnił Amerykankę Amandę Knox i jej byłego chłopaka Włocha Raffaele Sollecito, którzy wcześniej zostali skazani przez sąd apelacyjny na wieloletnią karę więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii.

Równolegle z głośnym procesem powstawał film "Twarz anioła" w reżyserii Michaela Winterbottoma inspirowany sprawą Amandy Knox. W obrazie główne role zagrali Daniel Brühl, Kate Beckinsale i Cara Delevingne.

Prasa pisała, że w tej historii "jest wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny".

To miał być film o "pięknej morderczyni", która stała się celebrytką znaną jako Foxy Knoxy. Reżyser Michael Winterbottom uniknął jednak tabloidowych uproszczeń. Zakończenie jego filmu jest jeszcze ciekawsze niż sensacja opisana w prasie.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej