Film o Joy Division najlepszy

Obraz \"Control\" w reżyserii Anton Corbijn zdobył nagrodę dla najlepszego filmu europejskiego podczas 60. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Jury było zachwycone kinową historią wokalisty Joy Division, Iana Curtisa. - To wspaniały debiut uznanego fotografa, który nie pozwolił, aby niezaprzeczalne piękno tego dzieła przysłoniło prawdziwą historię oraz losy bohatera - uzasadnili wybór. - Na szczególne uznanie zasługują aktorzy i to nie tylko pierwszoplanowi. Jesteśmy zdania, że ten film do głębi poruszy europejską publiczność, także osoby, które nie interesują się muzyką.

W roli Curtisa wystąpił debiutujący Sam Riley. Czarno-białe dzieło holenderskiego twórcy powstało w oparciu o pamiętniki \"Touching From A Distance\" autorstwa wdowy po muzyku. W obrazie zagrali ponadto Samantha Morton i Alexandra Maria Lara. Na ścieżce muzycznej znalazły się utwory Sex Pistols, Davida Bowie czy Roxy Music, jak również zmienione wersje nagrań kultowej manchesterskiej kapeli.

Przypomnijmy, że po samobójstwie artysty, 18 maja 1980 roku, pozostali trzej członkowie Joy Division, rozpoczęli działalność pod szyldem New Order.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej