Filmowcy polują na Pablo Escobara

Baron narkotykowy Pablo Escobar stanie się głównym bohaterem filmu w reżyserii Enrique Urbizu ("Nie zazna spokoju, kto przeklęty").

W ostatnich latach postacią Escobara interesowali się m.in. Oliver Stone, Joe Carnahan, a także Brad Furman. Ich projekty nie doszły jednak do skutku. Być może szczęście dopisze Urbizu. Twórca ma nakręcić film na podstawie scenariusza "Silver or Lead" Piersa Ashwortha. Fabuła koncentruje się na próbie schwytania Escobara i jego wojnie z generałem Hugo Martinezem. Martinez swego czasu odmówił Escobarowi przyjęcia 6 milionów dolarów łapówki. Oburzony kryminalista miał wówczas zapytać śledczego czy woli "srebro" czy "ołów" - pieniądze czy śmierć.

Pablo Escobar był kolumbijskim baronem narkotykowym, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie, przemycając kokainę do Stanów Zjednoczonych. Uznawany był za jednego z najpotężniejszych i bezwzględnych dealerów w historii. Został zastrzelony w obławie policyjnej w 1993 roku.

Najnowszy projekt filmowy o życiu kryminalisty ma powstać pod skrzydłami studia Relativity Media

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej