Floria Sigismondi i scenarzyści "Obecności" zainspirowani Henrym Jamesem

Floria Sigismondi i scenarzyści "Obecności" zainspirowani Henrym Jamesem
ZOBACZ GALERIĘ Floria Sigismondi i scenarzyści "Obecności" zainspirowani Henrym Jamesem

Floria Sigismondi i scenarzyści "Obecności" zainspirowani Henrym Jamesem

Floria Sigismondi stanie za kamerą filmu "The Turning" zainspirowanego opowiadaniem Henry'ego Jamesa, "W kleszczach lęku" ("The Turn of the Screw").

- Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy grupa przyjaciół zgromadzonych w starym dworze, przy kominku snuje opowieści o duchach - czytamy w opisie wydawcy, Prószyński i S-ka. - Jeden z obecnych opowiada trzymającą w napięciu historię matki i jej dziecka nawiedzanych przez tajemnicze widmo... Losy tych dwojga najbardziej poruszają Douglasa, przypominają mu o niesamowitych zdarzeniach, które spisała jego dawna przyjaciółka, guwernantka… Pod piórem Henry'ego Jamesa, niekwestionowanego mistrza niuansów, ta zgrabna, krótka historia zmienia się w prozatorskie arcydzieło, pełne wieloznaczności i pytań, na które nie ma jasnych odpowiedzi.

Scott Bernstein, Roy Lee i John Middleton zajmą się produkcją uwspółcześnionej adaptacji. Scenariusz piszą Chad i Carey Hayesowie ("Obecność", "Obecność 2", "Dom woskowych ciał"). Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2018 roku.

Floria Sigismondi ma na koncie klipy dla White Stripes ("Blue Orchid"), Davida Bowiego ("Little Wonder"), Marylin Manson ("The Beautiful People"), Christiny Aguilery ("Fighter"), Sigur Rós ("Untitled #1 (Vaka)"), Incubus ("Megalomaniac"). Nakręciła też film "The Runaways: Prawdziwa historia" i pracowała przy serialach "Daredevil", "Opowieść podręcznej" oraz "American Gods".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej