Gabriel García Márquez scenarzystą

Gabriel García Márquez przed 40 laty napisał scenariusz filmu o rewolwerowcu i jego kompanie. Jednak dopiero teraz zdecydowano się go przenieść na duży ekran.

Scenariuszem słynnego pisarza zainteresował się meksykański aktor i producent Rodolfo de Anda. Zdjęcia do filmu zatytułowanego "Frontera" rozpoczną się w przyszłym roku.

– Nikt nie wiedział, że coś takiego powstało. Co najdziwniejsze to western – wyjaśnia de Anda, który po raz pierwszy o tekście usłyszał przed 40 laty, będąc początkującym aktorem. Otrzymał on bowiem propozycję wystąpienia w filmie w roli młodszego rewolwerowca. W owym czasie de Anda myślał, iż autorem "Frontera" jest Alcoriza, jeden z najpopularniejszych wówczas meksykańskich filmowców. – Prawa do adaptacji zakupiłem przed miesiącem i wówczas odkryłem, iż scenarzystą jest Gabriel García Márquez – dodaje aktor.

De Anda planuje zagrać starszego rewolwerowca. Artysta ma nadzieję, że rolę młodszego przyjmie albo Gael García Bernal albo Diego Luna.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na ekrany kin weszła adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści Márqueza "Miłość w czasach zarazy".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej