Geoffrey Rush i Emily Watson też kradną książki

Geoffrey Rush i Emily Watson też kradną książki
ZOBACZ GALERIĘ Geoffrey Rush i Emily Watson też kradną książki

Geoffrey Rush i Emily Watson też kradną książki

Geoffrey Rush i Emily Watson dołączyli do obsady filmu "The Book Thief".

Obraz będzie ekranizacją powieści Markusa Zusaka znanej w Polsce pod tytułem "Złodziejka książek". Jej akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, a narratorem jest Śmierć. Dzieło przedstawia historię Liesel Meminger, która w wieku 9 lat zostaje przygarnięta przez rodzinę zastępczą zamieszkującą przedmieścia Monachium. Dziewczynka walczy o lepszy byt kradnąc drobne przedmioty. Wkrótce odkrywa, że nie potrafi oprzeć się kradzieży książek. Zgromadzone przez siebie tomy dzieli podczas nalotów bombowych z sąsiadami i z Żydem, który ukrywa się w piwnicy jej domu.
W roli tytułowej wystąpi francuskojęzyczna Kanadyjka Sophie Nélisse, dla której "The Book Thief" będzie pierwszą rolą w języku angielskim. W filmie pojawią się także Ben Schnetzer i Nico Liersch.

Za reżyserię odpowiada Brian Percival ("Downton Abbey"). Prace na planie rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu w Berlinie.

Geoffreya Rusha mogliśmy podziwiać ostatnio w filmie "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach", a Emily Watson - w dramacie "Anna Karenina".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej