Gerard Butler nie jedzie do Arabii Saudyjskiej

Gerard Butler nie jedzie do Arabii Saudyjskiej
ZOBACZ GALERIĘ Gerard Butler nie jedzie do Arabii Saudyjskiej

Gerard Butler nie jedzie do Arabii Saudyjskiej

Gerard Butler odwołał wizytę w Arabii Saudyjskiej po zniknięciu dziennikarza "The Washington Post" Jamala Khashoggiego.

Gerard Butler miał uczestniczyć w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, w premierowym pokazie filmu "Ocean ognia". Arabia Saudyjska niedawno odwołała po 35 latach zakaz publicznych pokazów kinowych.

- Dowiedzieliśmy się o tym, że Khashoggi zaginął na dzień przed naszym wyjazdem - mówi Gerard Butler. - Uznaliśmy, że to nie jest najlepszy czas na wizytę w Arabii Saudyjskiej.

Jamal Khashoggi zaginął po tym jak wszedł do ambasady Arabii Saudyjskiej w Turcji. Dziennikarz piszący krytycznie o rodzinie królewskiej Arabii Saudyjskiej został prawdopodobnie zamordowany przez agentów tajnych służb.

Film "Ocean ognia" trafi do kin 26 października.

Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Toledo, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu. W filmie graja także Gary Oldman, Common, Linda Cardellini, Toby Stephens i Gabriel Chavarria.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej