"Ghost in the Shell": Miał być mem, wyszła beka

"Ghost in the Shell": Miał być mem, wyszła beka
ZOBACZ GALERIĘ "Ghost in the Shell": Miał być mem, wyszła beka

"Ghost in the Shell": Miał być mem, wyszła beka

Twórcy filmu "Ghost in the Shell" wymyślili oryginalny pomysł na promocję dzieła, niestety, nie docenili internautów.

"Ghost in the Shell" jest aktorską wersją kultowego dziś filmu anime, "Duch w pancerzu" z 1995 roku (reż. Mamoru Oshii). Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Major (Scarlett Johansson), cyborg o ludzkim mózgu, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

By zbliżyć widzów do postaci, zachęcano internautów do tworzenia memów z hasłem "I Am", nawiązującym do hasła kampanii I Am Major. Internauci zareagowali ekspresowo, choć nie tak jest spodziewali się twórcy. Wśród sugestii były hasła "I Am Fearless" (jestem nieustraszona) czy "I am a full-time student working two jobs" (jestem studentką pracującą na dwa etaty), tymczasem użytkownicy skorzystali z okazji, by wytknąć obsadzenie w głównej roli białej aktorki. Wśród memów pojawiły się takie z hasłami "Jestem Japonką", "Jestem kobietą, która powinna dostać rolę" czy "Jestem aktorką biorącą udział w castingu do Mulan" ze zdjęciem Emmy Stone w tle.

Strona do tworzenia memów znajduje się tutaj. Memy można znaleźć tutaj, pod tym adresem czy na Twitterze pod hashtagiem #iammajor.

Za kamerą "Ghost in the Shell" stanął Rupert Sanders.

Premierę, także w Polsce, zaplanowano na 31 marca 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej