Grażyna Szapołowska śpiewa "Kochaj mnie"

Grażyna Szapołowska postanowiła wydać płytę. W sieci pojawił się klip promujący dzieło.

Wcześniej artystka śpiewała przy okazji festiwali i na specjalne zaproszenia. Inspiracją do wydania albumu były spotkania z licznymi fanami i ich pytania o nagranie płyty. Longplay nosi tytuł "Kochaj mnie" i miał premierę 30 września. Dzieło promuje utwór tytułowy, do którego teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Współtwórcą materiału jest Włodzimierz Kiniorski, producent, kompozytor, multiinstrumentalista, a także aranżer.

Album zawiera kilkanaście piosenek, do których teksty napisali m.in.: Jan Nowicki, Bogdan Loebl, córka Grażyny Szapołowskiej - Katarzyna Jungowska, a także sama Grażyna. Na płycie znajdują się także utwory do tekstów Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Bułata Okudżawy.

Grażyna Szapołowska zasłynęła rolami w filmach "Wielki Szu", "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...", "Krótki filmie o miłości" (nagroda na festiwalu w Gdyni), "Panu Tadeuszu" (rola Telimeny nagrodzona Orłem) czy "1920 Bitwa warszawska". W 1997 odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. W 2003 została doczekała się swojego miejsca w Alei Gwiazd na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej