Greta Gerwig napisała listy do Justina Timberlake'a i Alanis Morissette z prośbą o piosenki do filmu

Greta Gerwig napisała listy do Justina Timberlake'a i Alanis Morissette z prośbą o piosenki do filmu
ZOBACZ GALERIĘ Greta Gerwig napisała listy do Justina Timberlake'a i Alanis Morissette z prośbą o piosenki do filmu

Greta Gerwig napisała listy do Justina Timberlake'a i Alanis Morissette z prośbą o piosenki do filmu

Greta Gerwig nakręciła znakomicie oceniany film o dojrzewaniu "Lady Bird" ze Saoirse Ronan w roli głównej. Ważną rolę w obrazie odgrywa muzyka. Reżyserka opowiedziała, jak starała się o prawa do niektórych piosenek.

Bohaterką "Lady Bird" jest Christine McPherson (Saoirse Ronan) buntowniczka ucząca się w konserwatywnym liceum, Catholic Sacramento. Dziewczyna marzy, by uciec od swojej rodziny i małomiasteczkowej mentalności, i wyruszyć do Nowego Jorku. Obraz jest luźno oparty na doświadczeniach Grety Gerwig.

W produkcji artystka wykorzystała "Cry Me A River" Justina Timberlake'a , "Hand In My Pocket" Alanis Morissette czy "Crash" Dave Matthews Band. W programie "Late Night With Seth Meyers" Greta Gerwig opowiedziała, jak osobiście napisała listy do wykonawców, na których utworach jej zależało.

Tak zaczynał się list do Justina Timberlake'a: "Cóż mogę powiedzieć? Jesteś Justinem Timberlakiem. Byłeś soundtrackiem mojego dorastania. Twoja kariera jest ściśle związana z każdym niezręcznym momentem mojego dojrzewania. Między 'N Sync a Twoimi solowymi nagraniami, każdy rok mojego dorastania zdefiniowany był przez twoją muzykę. Można powiedzieć, że gdyby nie ty, nie byłabym dorosła".

W liście do Alanis Morissette Greta Gerwig opowiedziała, że pierwszą kasetą, którą kupiła była "Jagged Little Pill" Morissette. Zabrała ją do koleżanek na pidżama party. - Słuchałyśmy w kółko "Hand In My Pocket", bo mama powiedziała, że "Perfect" może być za ciężkie dla 5-klasistek. Dodała też link z klipem przedstawiającym Saoirse Ronan śpiewającą "Ironic".

- Chciałabym cofnąć się w czasie i powiedzieć 16-letniej sobie, że coś takiego się wydarzy - pisała do Dave'a Matthewsa. - Na pewno, by mi nie uwierzyła. 32-letnia ja w sumie też nie może w to uwierzyć.

Listy Greta Gerwig do swych ukochanych wykonawców można znaleźć na tej stronie.

Poniżej znajduje się zwiastun filmu "Lady Bird".

Tagi: Greta Gerwig

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej