"Grinch" rządzi w kinach w USA

"Grinch" rządzi w kinach w USA
ZOBACZ GALERIĘ "Grinch" rządzi w kinach w USA

"Grinch" rządzi w kinach w USA

Animacja "Grinch" to najchętniej oglądany film w USA podczas weekendu.

Film "Grinch" powstał na podstawie książki dr. Seussa "Jak Grinch ukradł święta". Grinch jest zgorzkniałym samotnikiem, który postanawia zrujnować święta Bożego Narodzenia mieszkańcom pobliskiej wioski. Głównemu bohaterowi głosu użycza Benedict Cumberbatch. Animacja zarobiła 66 milionów dolarów.

Druga nowość tego tygodnia to horror "Operacja Overlord". Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, tuż przed lądowaniem w Normandii. Bohaterami są amerykańscy spadochroniarze, zrzuceni za linią wroga. Na miejscu okazuje się, że czeka ich nie tylko walka z nazistami, ale i z nadprzyrodzonymi siłami, będącymi wynikiem niemieckich eksperymentów. W rolach głównych występują Jovan Adepo, Wyatt Russell, Jacob Anderson, Dominic Applewhite, Pilou Asbaek, Iain de Caestecker, John Magaro, Mathilde Ollivier oraz Bokeem Woodbine. Film zarobił w trzy dni ponad 10 milionów.

Ostatnia nowość weekendu to film "Dziewczyna w sieci pająka". Produkcja powstała na podstawie powieści "Co nas nie zabije" pióra Davida Lagercrantza, który postanowił kontynuować opowieść zmarłego w 2004 roku Stiega Larssona. Sverrir Gudnason wciela się w Mikaela Blomquista, którego we wcześniejszych produkcjach na podstawie prozy Stiega Larssona grali Daniel Craig i Michael Nyqvist. W roli hackerki Lisbeth Salander występuje Claire Foy ("The Crown"). W filmie graja tez Lakeith Stanfield, Stephen Merchant i Synnøve Macody Lund. Thriller przyniósł 8 milionów dolarów dochodu.

Oto top 10:
1. "Grinch" - 66 mln dolarów
2. "Bohemian Rhapsody" - 30,9 mln dolarów
3. "Operacja Overlord" - 10,1 mln dolarów
4. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" - 9,6 mln dolarów
5. "Dziewczyna w sieci pająka" - 8 dolarów
6. "Narodziny gwiazdy" - 8 mln dolarów
7. "Nobody's Fool" - 6,5 mln dolarów
8. "Venom" - 4,9 mln dolarów
9. "Halloween" - 3,8 mln dolarów
10. "Nienawiść, którą dajesz" - 2,1 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej