"Grzeczni chłopcy" na czele box office

"Grzeczni chłopcy" na czele box office
ZOBACZ GALERIĘ "Grzeczni chłopcy" na czele box office

"Grzeczni chłopcy" na czele box office

Komedia dla dorosłych "Grzeczni chłopcy" to najchętniej oglądany film mijającego weekendu w USA. Do zestawienie trafiła też animacja z Nicki Minaj i komedia z muzyką Bruce'a Springsteena.

Choć w "Grzecznych chłopcach" grają chłopcy nie jest to film dla chłopców. A w każdym razie nie dla tych bez dowodu osobistego. W rolach głównych występują Jacob Tremblay, Brady Noon i Keith L. Williams. Chłopcy grają chłopców, którzy musza zgłębić tajniki całowania się, gdyż jeden z nich zostaje zaproszony na prywatkę z całowaniem. Film zarobił w trzy dni 21 milionów dolarów i jest to najlpeszy wynik otwarcia komedii w tym roku.

Druga nowośc to "Angry Birds Film 2". Tytuł tłumaczy wiele. W oryginalnej wersji głosów bohaterom użyczyli Jason Sudeikis, Josh Gad, Bill Hader, Awkwafina, Tiffany Haddish oraz raperka Nicki Minaj. Podczas weekendu animacja zarobiła 10,5 miliona dolarów.

"47 Meters Down: Uncaged" to kontynuacja filmu "Podwodnej pułapki". Akcja z Meksyku została przeniesiona do Brazylii. Tym razem bohaterkami jest pięć dziewcząt. Za film odpowiada ta sama ekipa, czyli Johannes Roberts i Ernest Riera. W filmie grają John Corbett jako Grant, Nia Long jako Jennifer, Sophie Nelisse jako Mia, Corinne Foxx jako Sasha, Sistine Stallone jako Nicole, Brianne Tju jako Alexa, Davi jako Ben oraz Khylin Rhambo jako Carl. Produkcja przyniosła 9 milionów dolarów zysku.

Ostatnia nowość to muzyczna komedia "Blinded by the Light. Siła muzyki" z dochodem 4,5 miliona dolarów. Film opowiada o czasach surowych rządów Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii, w których Javed (Viveik Kalra), nastolatek pochodzenia pakistańskiego uczy się żyć własnym życiem, rozumieć swoją rodzinę i odnaleźć siebie przy dźwiękach muzyki Bruce'a Springsteena. Zmuszony zmagać się z rasowymi i ekonomicznymi zawirowaniami tamtych czasów, chłopak odkrywa muzykę Bossa.

Oto Top 10:
1. "Grzeczni chłopcy" - 21 mln dolarów
2. "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" - 14,1 mln dolarów
3. "Król Lew" - 11,9 mln dolarów
4. "Angry Birds Film 2" - 10,5 mln dolarów
5. "Upiorne opowieści po zmroku" - 10,1 mln dolarów
6. "47 Meters Down: Uncaged" - 9 mln dolarów
7. "Dora i Miasto Złota" - 8,5 mln dolarów
8. "Pewnego razu w Hollywood" - 7,6 mln dolarów
9. "Blinded by the Light. Siła muzyki" - 4,5 mln dolarów
10. "Sztuka ścigania się w deszczu" - 4,4 mln dolarów

OSTATNIE

28.02.2020
Wzbudzający kontrowersje film "Polowanie" doczekał się polskiego trailera. więcej
28.02.2020
James Mangold i Robert Rodriguez zajmą się reżyserią drugiego sezonu cyklu "The Mandalorian". więcej
28.02.2020
W sieci pojawił się zwiastun muzycznego filmu "The High Note". więcej
28.02.2020
Amazon zaprezentował zwiastun serialu "Tales From the Loop". więcej
28.02.2020
Liev Schreiber i Susie Abromeit zagrają w biograficznym filmie "King Richard", którego bohaterem jest ojciec i pierwszy trener Venus i Sereny Williams. więcej