"Grzeczni chłopcy" na czele box office

"Grzeczni chłopcy" na czele box office
ZOBACZ GALERIĘ "Grzeczni chłopcy" na czele box office

"Grzeczni chłopcy" na czele box office

Komedia dla dorosłych "Grzeczni chłopcy" to najchętniej oglądany film mijającego weekendu w USA. Do zestawienie trafiła też animacja z Nicki Minaj i komedia z muzyką Bruce'a Springsteena.

Choć w "Grzecznych chłopcach" grają chłopcy nie jest to film dla chłopców. A w każdym razie nie dla tych bez dowodu osobistego. W rolach głównych występują Jacob Tremblay, Brady Noon i Keith L. Williams. Chłopcy grają chłopców, którzy musza zgłębić tajniki całowania się, gdyż jeden z nich zostaje zaproszony na prywatkę z całowaniem. Film zarobił w trzy dni 21 milionów dolarów i jest to najlpeszy wynik otwarcia komedii w tym roku.

Druga nowośc to "Angry Birds Film 2". Tytuł tłumaczy wiele. W oryginalnej wersji głosów bohaterom użyczyli Jason Sudeikis, Josh Gad, Bill Hader, Awkwafina, Tiffany Haddish oraz raperka Nicki Minaj. Podczas weekendu animacja zarobiła 10,5 miliona dolarów.

"47 Meters Down: Uncaged" to kontynuacja filmu "Podwodnej pułapki". Akcja z Meksyku została przeniesiona do Brazylii. Tym razem bohaterkami jest pięć dziewcząt. Za film odpowiada ta sama ekipa, czyli Johannes Roberts i Ernest Riera. W filmie grają John Corbett jako Grant, Nia Long jako Jennifer, Sophie Nelisse jako Mia, Corinne Foxx jako Sasha, Sistine Stallone jako Nicole, Brianne Tju jako Alexa, Davi jako Ben oraz Khylin Rhambo jako Carl. Produkcja przyniosła 9 milionów dolarów zysku.

Ostatnia nowość to muzyczna komedia "Blinded by the Light. Siła muzyki" z dochodem 4,5 miliona dolarów. Film opowiada o czasach surowych rządów Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii, w których Javed (Viveik Kalra), nastolatek pochodzenia pakistańskiego uczy się żyć własnym życiem, rozumieć swoją rodzinę i odnaleźć siebie przy dźwiękach muzyki Bruce'a Springsteena. Zmuszony zmagać się z rasowymi i ekonomicznymi zawirowaniami tamtych czasów, chłopak odkrywa muzykę Bossa.

Oto Top 10:
1. "Grzeczni chłopcy" - 21 mln dolarów
2. "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" - 14,1 mln dolarów
3. "Król Lew" - 11,9 mln dolarów
4. "Angry Birds Film 2" - 10,5 mln dolarów
5. "Upiorne opowieści po zmroku" - 10,1 mln dolarów
6. "47 Meters Down: Uncaged" - 9 mln dolarów
7. "Dora i Miasto Złota" - 8,5 mln dolarów
8. "Pewnego razu w Hollywood" - 7,6 mln dolarów
9. "Blinded by the Light. Siła muzyki" - 4,5 mln dolarów
10. "Sztuka ścigania się w deszczu" - 4,4 mln dolarów

OSTATNIE

13.10.2019
Idina Menzel zagra macochę w nowej ekranizacji baśni "Kopciuszek". więcej
13.10.2019
Gal Gadot zagra główną rolę w filmie "Irena Sendler" opowiadającym o polskiej bohaterce. więcej
11.10.2019
W sieci pojawił się klip z komedii "JoJo Rabbit" w reżyserii Taiki Waititiego. więcej
11.10.2019
Black Eyed Peas i J Balvin opublikował teledysk "RITMO (Bad Boys For Life)" promujący film z Willem Smithem i Martinem Lawrence'em. więcej
11.10.2019
Jane Fonda została aresztowana dziś w Waszyngtonie podczas protestów związanych ze zmianami klimatycznymi. więcej