Gus Van Sant, Todd Haynes i Denis Villeneuve powalczą o Złotą Palmę

Podano program nachodzącego 68. Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbędzie się w dniach 13-24 maja. Przewodniczącymi jury są bracia Ethan i Joel Coenowie.

Filmowe święto we Francji zainauguruje obraz "La tête haute" Emmanuelle Bercot, z Catherine Deneuve w roli głównej.

O nagrodę festiwalu, czyli Złotą Palmę, walczyć będą m.in. "Carol" Todda Haynesa, "Makbet" Justina Kurzela, "Louder Than Bombs" Joachima Triera, "The Sea of Trees" Gusa Van Santa czy "Sicario" Denisa Villeneuve'a.

Ponadto w selekcji głównej, poza konkursem, premierowo zostaną pokazane animacja "W głowie się nie mieści" wytwórni Pixar, "Mad Max: Na drodze gniewu" czy najnowsze dzieło Woody'ego Allena, "Irrational Man".

Uczestnicy będą mieli ponadto okazję zobaczyć dokument o Amy Winehouse czy reżyserski debiut Natalie Portman, "Sipur al ahava ve choshech".

Oto program 68. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Film otwarcia:
"La tête haute" reżyseria: Emmanuelle Bercot

Konkurs główny (o Złotą Palmę):
"Dheepan" reżyseria: Jacques Audiard
"La loi du marché" reżyseria: Stéphane Brizé
"Marguerite et Julien" reżyseria: Valérie Donzelli
"Il racconto dei racconti" reżyseria: Matteo Garrone
"Carol" reżyseria: Todd Haynes
"Nie yin niang" reżyseria: Hsiao-Hsien Hou
"Shan he gu ren" reżyseria: Zhangke Jia
"Umimachi Diary" reżyseria: Hirokazu Koreeda
"Makbet" reżyseria: Justin Kurzel
"The Lobster" reżyseria: Giorgos Lanthimos
"Mon roi" reżyseria: Maïwenn
"Mia madre" reżyseria: Nanni Moretti
"Syn Szawła (Saul fia)" reżyseria: Laszlo Nemes
"Młodość (Youth)" reżyseria: Paolo Sorrentino
"Louder Than Bombs" reżyseria: Joachim Trier
"The Sea of Trees" reżyseria: Gus Van Sant
"Sicario" reżyseria: Denis Villeneuve

Konkurs Un Certain Regard:
"Masaan" reżyseria: Neeraj Ghaywan
"Hrútar" reżyseria: Grímur Hákonarson
"Kishibe no tabi" reżyseria: Kiyoshi Kurosawa
"Je suis un soldat" reżyseria: Laurent Lariviere
"Zvizdan" reżyseria: Dalibor Matanic
"The Other Side" reżyseria: Roberto Minervin
"Un etaj mai jos" reżyseria: Radu Muntean
"Mu-roe-han" reżyseria: Sung-Uk Oh
"Las elegidas" reżyseria: David Pablos
"Nahid" reżyseria: Ida Panahandeh
"Comoara" reżyseria: Corneliu Porumboiu
"Chauthi Koot" reżyseria: Gurvinder Singh
"Madonna" reżyseria: Suwon Shin
"Maryland" reżyseria: Alice Winocour

Selekcja główna, poza konkursem:
"Mad Max: Na drodze gniewu" reżyseria: George Miller
"Irrational Man" reżyseria: Woody Allen
"W głowie się nie mieści" reżyseria: Pete Docter i Ronaldo Del Carmen
"The Little Prince" reżyseria: Mark Osborne

Pokazy specjalne:
"Oka" reżyseria: Souleymane Cisse
"Hayored Lema'ala" reżyseria: Elad Keidan
"Sipur al ahava ve choshech" reżyseria: Natalie Portman
"Amnesia" reżyseria: Barbet Schroeder
"Panama" reżyseria: Pavle Vuckovic
"Asphalte" reżyseria: Samuel Benchetrit

Pokazy północne:
"O piseu" reżyseria: Hong Won-Chan
"Amy" reżyseria: Asif Kapadia

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej