Gustaw Holoubek nie żyje

Dziś w nocy zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Gustaw Holoubek. Miał 85 lat.

Holoubek od lat związany był zarówno ze sceną filmową, jak i teatralną. Jego najsłynniejsza rola sceniczna to Gustaw - Konrad w "Dziadach" Kazimierza Dejmka. Zagrał w 50 filmach, m.in. "Salto", "Pętla", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lawa", "Blaszany bębenek".

Realizował się także jako reżyser sztuk teatralnych i projektów filmowych. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Teatru Dramatycznego oraz wykładowcy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Holoubek jest także autorem książki " Wspomnienia z niepamięci" wydanej w 1999 roku.

Gustaw Holoubek miał na swoim koncie wiele odznaczeń państwowych, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Ministra Kultury i Sztuki.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej