Gwiazda "Orphan Black" młodą Helen Mirren

Gwiazda "Orphan Black" młodą Helen Mirren
ZOBACZ GALERIĘ Gwiazda "Orphan Black" młodą Helen Mirren

Gwiazda "Orphan Black" młodą Helen Mirren

Tatiana Maslany prowadzi negocjacje w sprawie występu w filmie "The Woman in Gold" z Helen Mirren w roli głównej.

Obraz przedstawi historię Żydówki Marii Altmann (Helen Mirren), która mając 82 lata, zmusiła rząd austriacki do oddania zagrabionych dzieł sztuki wcześniej należących do jej rodziny. Wśród bezcennych płócien znalazł się m.in. portret Adeli Bloch-Bauer pędzla Gustava Klimta, zwany "Złotą Adelą". W roku 2006 obraz ten został zakupiony za 135 milionów dolarów przez nowojorskiego spadkobiercę imperium kosmetycznego Ronalda Laudera. Była to wówczas największa suma, jaką zapłacono za obraz.

W obsadzie filmu jest również Ryan Reynolds, który zagra prawnika, E. Randola Schoenberga, który pomógł Marii Altmann odzyskać dzieła sztuki. Pierwotnie w roli tej miał wystąpić Andrew Garfield. W obrazie pojawi się także Daniel Brühl, który wcieli się w prawnika po stronie austriackiej. Tatiana Maslany zagra natomiast w młodą Helen Mirren w retrospekcjach.

Autorem scenariusza jest Alexi Kaye Campbell. Za kamerą stanie Simon Curtis ("Mój tydzień z Marilyn"). Zdjęcia rozpoczną się w tym miesiącu.

Tatiana Maslany znana jest z głównej roli w telewizyjnej produkcji science fiction, "Orphan Black". Na dużym ekranie aktorkę mogliśmy ostatnio oglądać w melodramacie "I że cię nie opuszczę" (2012).

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej