Gwiazda YouTube'a w "Fahrenheit 451"

Lilly Singh, kanadyjska gwiazda YouTube'a, znana jako IISuperwomanII, dołączyła do obsady adaptacji kultowej książki science fiction, "Fahrenheit 451" Raya Bradbury'ego.

W swoim dziele pisarz stworzył dystopiczną wizję świata przyszłości, w którym zakazano słowa pisanego, a czytanie i posiadanie książek uznawane jest za przestępstwo. Najważniejsze jest oglądanie telewizji. Specjalna straż tropi tych, którzy łamią prawo i szuka nielegalnych księgozbiorów, żeby je palić. Głównym bohaterem jest strażak Montag, który pod wpływem przypadkowo spotkanej dziewczyny, Clarisse, zaczyna… czytać skonfiskowane w pracy książki.

Michael B. Jordan zagra strażaka Montaga, a Michael Shannon jego mentora Beatty'ego. Sofia Boutella zainteresowana jest rolą Clarisse. Lilly Singh sportretuje Raven, tabloidową vloggerkę, która zajmuje się szerzeniem propagandy.

Stacja HBO powierzyła reżyserię nowej adaptacji Raminowi Bahraniemu. Scenariusz Bahrani napisał z Amirem Naderim, z którym pracował przy "99 Homes".

Powieść doczekała się już wielkiej filmowej wersji - w roku 1966, gdy na ekran przeniósł je François Truffaut. W obrazie wystąpili Oskar Werner i Julie Christie. Produkcja była nominowana m.in. do Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej