Hans Zimmer dołączył do ekipy "Blade Runnera"

Hans Zimmer dołączył do ekipy "Blade Runnera"
ZOBACZ GALERIĘ Hans Zimmer dołączył do ekipy "Blade Runnera"

Hans Zimmer dołączył do ekipy "Blade Runnera"

Hans Zimmer oraz jego wieloletni współpracownik Benjamin Wallfisch będą razem z Jóhannem Jóhannssonem tworzyć muzykę do filmu "Blade Runner 2049".

- Zważywszy na wielkość zadania, Benjamin Wallfisch i Hans Zimmer dołączą do Jóhannssona, by mu pomóc - czytamy w komunikacie reżysera, Denisa Villeneuve'a. - Ciężko dorównać muzyce z pierwszej części (autorstwa Vangelisa). Mamy niesamowite, klimatyczne utwory Jóhanna, ale potrzebowałem też innych opcji i Hans nam pomógł.

Jóhannsson i Villeneuve pracowali już razem przy "Sicario" czy "Nowym początku". Islandczyk zdobył też Złoty Glob za muzykę do "Teorii Wszystkiego".

Kompozycje laureata Oscara, Hansa Zimmera, wybrzmiewają właśnie w kinach, w dramacie "Dunkierka" Christophera Nolana.

Akcja "Blade Runner 2049" rozgrywa się kilkadziesiąt lat po historii z pierwszego obrazu z 1982 roku, którego podstawą była powieść Philipa K. Dicka "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?".

Ryan Gosling gra policjanta z Los Angeles, zwanego K. Funkcjonariusz odkrywa dawną tajemnicę, która może resztki istniejącego społeczeństwa pogrążyć w chaosie. Tajemnica prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginał 30 lat wcześniej.

Udział w "Blade Runner 2049" potwierdzili ponadto Carla Juri, Mackenzie Davis i Somalii Barkhad Abdi, a także Hiam Abbass i David Dastmalchian.

Za kamerą staje Denis Villeneuve, który zaprosił do współpracy operatora Rogera Deakinsa (razem zrealizowali "Sicario"). Ridley Scott, twórca "Łowcy androidów", zostawił dla siebie rolę producenta. Scenariusz napisali Hampton Fancher, współtwórca dzieła z 1982 roku i Michael Green.

Premiera "Blade Runner 2049" wyznaczona została na 6 października 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej