"Harry Potter i przeklęte dziecko" rusza na Broadway

"Harry Potter i przeklęte dziecko" rusza na Broadway
ZOBACZ GALERIĘ "Harry Potter i przeklęte dziecko" rusza na Broadway

"Harry Potter i przeklęte dziecko" rusza na Broadway

Sztuka "Harry Potter i przeklęte dziecko" doczeka się broadwayowskiej wersji.

Produkcją zajmą się Sonia Friedman i Colin Callender. Premiera planowana jest na wiosnę 2018 roku. - Kiedy tylko zaczęliśmy wystawiać sztukę na West Endzie, pojawiło się pytanie, czy jedziemy na Broadway - mówi Friedman. - Zabraliśmy więc we wrześniu naszą ekipę do Nowego Jorku i przyjrzeliśmy się wielu wspaniałym teatrom.

Wybór padł na Lyric Theatre. Miejsce na potrzeby przedstawienia przystosuje scenografka Christine Jonees. Liczba siedzeń zostanie zmniejszona o 400, by lepiej zagospodarować przestrzeń sceniczną, a cały budynek zostanie wyremontowany.

Akcja dzieła "Harry Potter i przeklęte dziecko" dzieje się 19 lat po wydarzeniach z powieści J.K. Rowling. Twórcą sztuki jest Jack Thorne, który pisał na podstawie historii Rowling. Fabuła skupia się na relacjach pracującego w Ministerstwie Magii Harry'ego Pottera z synem, Albusem Severusem.

Przypomnijmy, że w kinach można oglądać film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", który ukazuje przygody pisarza Newta Scamandera (Eddie Redmayne) i tajnego stowarzyszenia czarodziejek i czarodziejów w Nowym Jorku. Na ekranie śledzimy wydarzenia, do których doszło 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę Scamandera w szkole. Do kin obraz trafił 18 listopada 2016 roku. Za kamerą stanął David Yates. Produkcja odczeka się sequeli.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej