Harry Potter zagrożony niebytem

Autorka książek o Harrym Potterze, Joanne K. Rowling przyznała, że po rozpadzie pierwszego małżenstwa miała samobójcze myśli.

W 1993 roku artystka zakończyła związek z Jorgem Arantesem co wywołało u niej załamanie nerwowe. Owocem tego małżeństwa jest córka Jessica, urodzona w tym samym roku.

- Tym, co skłoniło mnie do pójścia po pomoc była moja córka - wyjaśniła pisarka. - Pomyślałam sobie, że nie może dorastać przy mnie w takim stanie.

Rowling wybrała się więc do swojej lekarki pierwszego kontaktu. Gdy okazało się, że ta, wyjechała zastępujący ją doktor polecił pisarce udać się do pielęgniarki, gdyby czuła się lekko przybita.

- Powiedziałam mu: "Mówimy tu o myślach samobójczych, nie o lekkiej niedyspozycji" - dodała autorka. - Dwa tygodnie później wróciła moja lekarka i zadzwoniła do mnie, bo przejrzała notatki, po czym skierowała mnie na konsultacje. Uratowała mi życie, bo ja z pewnością nie poszłabym ponownie w takiej sprawie do lekarza. Co prawda nigdy nie czułam wstydu w związku z tym, że popadłam w depresję. Zresztą czego tu się wstydzić? Przeszłam
przez ciężki okres i jestem dumna, że udało mi się go przetrwać.

W grudniu 2001 roku Rowling ponownie wyszła za mąż. Tym razem jej wybrankiem został Neil Murray. Para doczekała się dwójki dzieci.

28 listopada 2008 roku do polskich kin trafi ekranizacja 6. cześci czarodziejskiej sagi Joanne K. Rowling, "Harry Potter i Książę Półkrwi".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej