Harry Styles jak Heath Ledger

Harry Styles jak Heath Ledger
ZOBACZ GALERIĘ Harry Styles jak Heath Ledger

Harry Styles jak Heath Ledger

Christopher Nolan bardzo wysoko ocenia występ wokalisty Harry'ego Styles w swoim nowym filmie "Dunkierka". Reżyser porównał członka One Direction do Heath Ledgera w "Mrocznym Rycerzu".

- Jako reżyser muszę sobie ufać, muszę wymyślić, kto będzie pasował do danej postaci, bez względu na bagaż, jaki posiada - przekonuje filmowiec. - Harry był dla mnie kimś nowym. Oczywiście, słyszałem o nim od moich dzieci, ale tak naprawdę nie wiedziałem, kim jest. Na przesłuchaniu zobaczyłem po prostu charyzmatycznego faceta, który potrafił być szczerym i subtelnym filmowym aktorem. Kiedy obsadziłem Heatha Ledgera jako Jokera w "Mrocznym Rycerzu", wiele osób był zaskoczonych. Szeroko komentowano ten wybór. Ufam jednak swojemu instynktowi, a Harry był idealny do tej roli.

Ledger, choć pośmiertnie, zdobył Oscara za rolę Jokera.

Fabuła "Dunkierki" inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach - ląd, morze, powietrze.

W obsadzie znaleźli się Tom Hardy (powietrze), Mark Rylance i Cillian Murphy (morze) oraz Fionn Whitehead i Harry Styles (ląd). Ponadto zobaczymy Jacka Lowdena, Aneurina Barnarda i Kennetha Branagh.

Christopher Nolan kręcił na podstawie własnego scenariusza. Premiera, także w Polsce, planowana jest na 21 lipca 2017 roku. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer. Dzieło pokazywane będzie w kinach IMAX.

W maju ukazał się imienny, solowy album Harry'ego Stylesa. Gwiazdor podpisał w 2016 roku opiewający na 80 milionów dolarów solowy kontrakt z wytwórnią Columbia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej