Hartley-Merrill pomaga filmowcom

Trwa najnowsza edycja organizowanego przez Szkołę Andrzeja Wajdy, Polski Instytut Sztuki Filmowej i HBO Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill - zgłoszenia można przysyłać do 31 stycznia 2008. Tymczasem filmy, których scenariusze zdobyły nagrody w poprzednich latach, niedługo trafią na ekrany.

W lutym 2008 roku do kin wejdzie film Macieja Żaka "Rozmowy nocą", według scenariusza Karoliny Szymczyk-Majchrzak, wyróżnionej w konkursie Hartley-Merrill 2006 Nagrodą Specjalną PISF. W filmie występują: Marcin Dorociński, Magdalena Różczka, Weronika Książkiewicz, Joanna Żółkowska, Roma Gąsiorowska i Arkadiusz Jakubik.

Na ostatniej sesji PISF dofinansowanie otrzymały też projekty według zwycięskich scenariuszy z dwóch ostatnich lat: "Zdjęcie" Macieja Adamka oraz "Tamagotchi" Marcina Wrony i Grażyny Treli. Oba scenariusze zdobyły także trzecie miejsca w edycjach międzynarodowej Konkursu. Produkcja obu filmów ma się rozpocząć w 2008 roku. W czerwcu dofinansowanie otrzymał również Mariusz Gawryś na film "Solo i w chórze", finalista konkursu w 2007 roku. Powstanie również pełnometrażowa animacja zatytułowaną "Karaluchy - te ohydne robale" według scenariusza autorstwa Michała Kalickiego, który zdobył wyróżnienie w edycji Konkursu Hartley-Merrill z 2006 roku.

Wygrana w konkursie Hattley-Merrill nie oznacza automatycznego skierowania filmu do produkcji, jednak często pomaga w sposób pośredni - jest swego rodzaju gwarancją dla producenta, że warto zainwestować w film pozytywnie oceniony przez jurorów konkursu. W ostatnich latach w Jury zasiadali m.in. Anna Jadowska, Magdalena Piekorz, Feliks Falk, Edward Żebrowski, Sławomir Fabicki czy Maciej Karpiński.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej