Hera Hilmar w "Mortal Engines" Petera Jacksona

Hera Hilmar zagra główną rolę w filmie fantasy "Mortal Engines", którego współtwórcą jest Peter Jackson.

Dzieło powstaje na podstawie powieści Philipa Reeve'a. "Mortal Engines" to tytuł całej serii i pierwszego tomu, który w Polsce wydany został jako "Żywe maszyny". Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wędrujące miasta pożerają wszelkie dostępne surowce, a kiedy ich brakuje wchłaniają siebie nawzajem.

W obrazie wystąpią Robbie Sheehan ("Fortitude", "Dary Anioła: Miasto kości") i Ronan Raftery ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"). Pierwszy z aktorów ma zagrać główną rolę. Teraz dołączyła do nich Hera Hilmar ("Dwa ptaszki", "Anna Karenina", "Demony da Vinci"), której przypadła główna rola kobieca.

Obraz będzie reżyserskim debiutem protegowanego Petera Jacksona, dotąd specjalisty od efektów specjalnych, Christiana Riversa. Sam twórca "Władcy pierścieni" razem ze żoną i współpracowniczką Fran Walsh, odpowiadają za scenariusz. Będą też producentami.

- To, co Christian chce zrobić ze znakomitą opowieścią Philipa Reeve'a zaowocuje oryginalnym i widowiskowym filmem - zapewniał wcześniej Jackson. - Chciałbym go obejrzeć już jutro.

Premierę wyznaczono na 14 grudnia 2018 roku.

Ostatnie kinowe przedsięwzięcie Petera Jacksona to trylogia "Hobbit".

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej