Herbie Hancock u Luca Bessona

Herbie Hancock to drugi po Rihannie muzyk, który zasilił szeregi ekipy nowego filmu Luca Bessona "Valerian".

Obraz zostanie zrealizowany na podstawie komiksu, który powstał w 1967 roku. Autorem ilustracji jest Jean-Claude Mézieres, który pracował nad wizualną stroną przeboju "Piąty element" Bessona.

Bohaterem filmu będzie tytułowy Valérian (w tej roli Dane DeHaan), agent przemierzający czas i przestrzeń. Towarzyszy mu piękna agentka Laureline (Cara Delevingne). Ich misją jest sprawdzenie, czy Syrte, jedna z tysiąca planet systemu, zagraża Ziemi. Okazuje się, że Syrte rządzona jest przez dekadenckich arystokratów, a ludzie przygotowują się do rewolucji.

W obsadzie znaleźli się także Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke oraz John Goodman, który użyczy swojego głosu postaci Obcego. Bohater ten w całości będzie wygenerowany komputerowo.

Teraz do obsady dołączył wielokrotnie nagradzany Grammy muzyk jazzowy Herbie Hancock. Artysta ma również na koncie Oscara za muzykę do filmu Bertranda Taverniera "Około północy", w którym również wystąpił w roli Eddiego Wayne'a. Ostatnio pojawił się w serialu wytwórni Disneya "Dziewczyna poznaje świat".

Luc Besson odpowiada za scenariusz i reżyserię, a także produkcję. Premierę zaplanowano na 21 lipca 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej