Hilary Swank w rękach Miry Nair

Hilary Swank w rękach Miry Nair
ZOBACZ GALERIĘ Hilary Swank w rękach Miry Nair

Hilary Swank w rękach Miry Nair

Mira Nair zastąpiła Phillipa Noyce'a n krześle reżysera filmu biograficznego o najsłynniejszej kobiecie-pilocie, Amelii Earhart.

Żyjąca w latach 1898-1937 pilotka zapisała się w historii lotnictwa jako rekordzistka świata w lotach długodystansowych. W 1932 jako pierwsza kobieta samotnie przeleciała Ocean Atlantycki. W kolejnych latach wykonała samotne przeloty na trasach: Los Angeles - Nowy Jork (3940 km w 18 godzin), Honolulu - Oakland (3860 km w 18 godzin) i Mexico - Nowy Jork (3420 km w 14 godzin). Zaginęła w rejonie wysp Gilberta na Oceanie Spokojnym podczas drugiej próby lotu dookoła świata.

Film o jej losach będzie nosić tytuł "Amelia" i opowie również o nawigatorze i stałym współpracowniku Earhart - Fredzie Noonanie. Akcja obrazu ma się koncentrować na ostatnich dniach z życia pary, która dokonała żywota na wyspie nazwanej przez siebie "Niebem".

W roli tytułowej wystąpi Hilary Swank, która już trenuje loty. Za scenariusz odpowiedzialny jest Ron Bass, a za produkcję - Kevin Hyman i Ted Waitt. Zdjęcia do filmu powstaną w Toronto, Nowej Szkocji oraz na Hawajach.

Ostatnim filmem Nair, jaki zawitał do polskich kin, jest dramat "Imiennik".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej