Hobbs i Shaw: Szybcy, wściekli i bogaci

Hobbs i Shaw: Szybcy, wściekli i bogaci
ZOBACZ GALERIĘ Hobbs i Shaw: Szybcy, wściekli i bogaci

Hobbs i Shaw: Szybcy, wściekli i bogaci

Film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" utrzymał się na pierwszej pozycji box office w USA. W zestawieniu pojawił się koncertowy film koreańskiego zespołu BTS.

W tym tygodniu pojawiło się w pierwszej dziesiątce aż pięć nowości. Najwyżej znalazł się horror "Upiorne opowieści po zmroku", dzieło wyobraźni Guillermo del Toro, twórcy przełomowych obrazów: "Kształt wody" i "Labirynt Fauna". Za kamerą wyprodukowanych i napisanych przez zdobywcę Oscara "Upiornych opowieści po zmroku" stanął André Øvredal, reżyser horrorów "Autopsja Jane Doe" i "Łowca trolli". "Upiorne opowieści po zmroku" to ekranizacja kultowych opowiadań grozy, łącząca klimat "Stranger Things", przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najbardziej krwawych miejskich legend. Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco prawdziwe dla grupy przyjaciół, którzy trafią do opuszczonego domu Sarah. W filmie grają Zoe Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Austin Abrams, Dean Norris, Gil Bellows oraz Lorraine Toussaint. Film zarobił w trzy dni 20,8 milionów dolarów.

Na czwartej pozycji zameldowała się "Dora i Miasto Złota". "Dora poznaje świat" to animacja telewizji Nickelodeon dla dzieci, której główną bohaterką jest tytułowa Dora, 7-letnia latynoska dziewczynka. Bohaterka wraz z małpą w różowych butach przeżywa rożnego rodzaju przygody, które mają dla dzieci walory edukacyjne. W filmowej adaptacji zatytułowanej "Dora i Miasto Złota" w głównej roli pojawi się Isabela Moner. Bohaterka jest starsza. Tym razem dziewczyna przeżyje największą przygodę życia: trafi do szkoły średniej. Eugenio Derbez gra Alejandro, tajemniczego mieszkańca dżungli, który chroni nastolatków przed złodziejaszkami. Micke Moreno gra kuzyna Dory, Diego. Nicholas Coombe wciela się w Randy'ego, kolegę ze szkoły, który od razu zakochuje się w Dorze. Madeleine Madden gra szefową samorządu szkolnego, a Adriana Barraza pojawia się jako babcia Dory. Eva Longoria gra mamę głównej bohaterki, Evę, a Michael Peña jej ojca. Danny Trejo gra Butka, a lisa Rabusia Benicio del Toro. Film zarobił podczas weekendu 17 milionów dolarów.

"Sztuka ścigania się w deszczu" wylądowała na szóstej pozycji z dochodem 8,1 milionów dolarów. Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał na torze wyścigowym. Wzruszający, chwilami wręcz porywający, ale i bardzo zabawny film ukazuje świat ludzi z perspektywy Enzo, prezentując unikalny punkt widzenia psa na zawiłości życia rodzinnego i problemy współczesnego człowieka.

"Królowe zbrodni" przyniosły w trzy dni 5,5 miliona dolarów, co pozwoliło zająć 7 pozycję. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish i Elisabeth Moss grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 roku, którzy trafiają za kratki dzięki działaniom FBI. Kobiety przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce, radząc sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności - od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.

Na ostatniej pozycji w zestawieniu znalazł się film "Bring The Soul: The Movie", czyli dokumentalny obraz o trasie koncertowej K-popowej formacji BTS. Produkcja, która jest już także pokazywana w Polsce zarobiła w USA 2,3 miliona dolarów.

Oto Top 10:
1. "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" - 25,4 mln dolarów
2. "Upiorne opowieści po zmroku" - 20,8 mln dolarów
3. "Król Lew" - 20 mln dolarów
4. "Dora i Miasto Złota" - 17 mln dolarów
5. "Pewnego razu w Hollywood" - 11,6 mln dolarów
6. "Sztuka ścigania się w deszczu" - 8,1 mln dolarów
7. "Królowe zbrodni" - 5,5 mln dolarów
8. "Spider-Man: Daleko od domu" - 5,3 mln dolarów
9. "Toy Story 4" - 4,4 mln dolarów
10. "Bring The Soul: The Movie" - 2,3 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej