Holland i Kamiński z szansą na Oscara

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały listy obrazów i twórców nominowanych do Oscarów. Wśród nich znaleźli się Agnieszka Holland i Janusz Kamiński.

Najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności", przedstawiający historię drobnego przestępcy, który przeistacza się w bohatera pomagając lwowskim Żydom uciekającym z getta, został nominowany w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Pozostałe produkcje nominowane w tej kategorii to belgijski "Bullhead" Michaela R. Roskama, kanadyjski "Monsieur Lazhar" Philippe'a Falardeau, irańskie "Rozstanie" Asghar Farhadi i izraelski "Footnote" Josepha Cedara.


Szansę na Oscara ma również Janusz Kamiński, który uzyskał nominację za zdjęcia do dramatu wojennego Stevena Spielberga opowiadającego o przyjaźni łączącej chłopca i konia "Czas wojny". Kamiński współpracował już wcześniej ze Spielbergiem, z którym współtworzył w 1993 roku nagrodzoną Oscarami "Listę Schindlera" i pięć lat później "Szeregowca Ryana". Oprócz Kamińskiego o Nagrodę Akademii będą walczyć Guillaume Schiffman ("Artysta"), Jeff Cronenweth ("Dziewczyna z tatuażem"), Robert Richardson ("Hugo i jego wynalazek") oraz Emmanuel Lubezki ("Drzewo życia").


www.oscars.org

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej