Hugh Grant i Brendan Gleeson z misiem Paddingtonem

Hugh Grant i Brendan Gleeson dołączyli do obsady sequela obrazu "Paddington".

Udział w kontynuacji już wcześniej potwierdzili Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris and Samuel Joslin. Ben Whishaw ponownie użyczy głosu tytułowemu bohaterowi, a Imelda Staunton zagra ciotkę Lucy. Paul King znów staje za kamerą, a także pisze scenariusz razem z Simonem Farnabym.

W nowym filmie miś Paddington, szukając prezentu na setne urodziny dla ciotki Lucy, trafia na wyjątkową książkę w antykwariacie pana Grubera. By zarobić na podarek, ima się rozmaitych zajęć. Niestety ktoś kradnie książkę i Paddington musi znaleźć złodzieja.

Hugh Grant wcieli się w Phoeniksa Buchanana, próżnego, charyzmatycznego gwiazdora, którego sława nieco przebrzmiała. Brendan Gleeson pojawi się jako Knuckles McGinty, legendarny strongman, który zostaje sojusznikiem misia.

Przypomnijmy, że "Paddington" oparty jest na powieściach Michaela Bonda. Ich głównym bohaterem jest niedźwiadek znaleziony na stacji kolejowej Paddington przez angielską rodzinę Brownów. Tajemnicze stworzonko pochodzi z Peru, ma na sobie kurtkę przeciwdeszczową, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem: "Proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję". Miś, nazwany Paddington, zostaje nowym członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Przypomnijmy, że pierwsza część z 2014 roku kosztowała 55 milionów dolarów, a wpływy z box office wyniosły 270 milionów dolarów. Za kamerą stanął Paul King, który również - razem z Simonem Farnabym - napisał scenariusz. Duet zajmie się również realizacją kontynuacji, opartej na książkach Michaela Bonda. Światowa premiera sequela odbędzie się 24 listopada 2017 roku.

Hugh Grant, gwiazdora komedii romantycznych z przełomu XX i XXI wieku, ostatnio można było oglądać u boku Meryl Streep w "Boskiej Florence".

Brendan Gleeson znany jest z filmów "Na skraju jutra", "Troja" czy "Gangi Nowego Jorku". Ostatnio wystąpił w obrazie "Live by Night" Bena Afflecka.

OSTATNIE

17.02.2020
W sieci pojawił się fragment piosenki "No Time to Die" Billie Eilish z ilustracją filmową. więcej
17.02.2020
Wyatt Russell ma szansę zagrać w nowej wersji klasycznego filmu Johna Carpentera "Ucieczka z Nowego Jorku" ("Escape From New York"). więcej
17.02.2020
Jennifer Hudson wystąpiła podczas All-Star Game w Chicago. więcej
17.02.2020
Netflix opublikował polski zwiastun serialu "To nie jest OK". więcej
17.02.2020
Jared Leto powrócił na plan filmu "Morbius". więcej