Hugh Jackman o "Nędznikach"

Aktor udzielił ostatnio wywiadu, w którym poinformował, że najnowsza wersja musicalu "Nędznicy" ("Les Misérables") zostanie prawdopodobnie zrealizowana w technologii 3D.

Reżyser, Tom Hooper, będzie przeprowadzał testy, których wyniki zadecydują ostatecznie o tym, czy technologia ta zostanie zastosowana. Zasadniczym pytaniem jest, czy pomoże ona uwypuklić emocje głównych bohaterów, które odgrywają w tym musicalu bardzo istotną rolę.

Jackman wcieli się w głównego bohatera - skazanego za kradzież chleba więźnia, Jeana Valjeana, który po wyjściu na wolność dostaje szansę na zmianę swojego życia. Jego prześladowcę, inspektora Javerta, zagra Russell Crowe. Zdjęcia będą kręcone w marcu 2012 roku.

Jackman swoje pierwsze kroki jako aktor stawiał na scenie. Ma bogate doświadczenie teatralne, jest też m.in. laureatem nagrody Tony, którą otrzymał w 2004 roku za występ w inscenizacji biografii australijskiego piosenkarza i tancerza Petera Allena - "The Boy From Oz". Przez kilka lat uczył się gry na pianinie, gra także na skrzypcach i na gitarze. Brał udział w wielu musicalach; to właśnie dzięki nim został zauważony przez producentów filmowych. Nie mniej jednak to wszystko nie wystarczyło, aby zagwarantować mu rolę w "Nędznikach". Jak ujawnił aktor, partię Jeana Valjeana otrzymał po blisko trzygodzinnym przesłuchaniu.


http://collider.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej