Hugh Laurie wraca do telewizji

Hugh Laurie wraca do telewizji
ZOBACZ GALERIĘ Hugh Laurie wraca do telewizji

Hugh Laurie wraca do telewizji

Już w lutym telewizja BBC rozpocznie emisję serialu "Nocny recepcjonista" ("The NIght Manager") na podstawie powieści Johna le Carré.

Głównymi gwiazdami produkcji będą Tom Hiddleston i Hugh Laurie. W serialu zobaczymy również Olivię Colman, Toma Hollandera, Elizabeth Debicki, Davida Harewooda, Neila Morrisseya, Katherine Kelly i Tobiasa Menziesa.

Wydana w 1993 roku powieść Johna le Carré porusza problem zakończenia zimnej wojny i narodzin nowych zagrożeń. Główny bohater, Jonathan Pine (Hiddleston), to pracownik luksusowego hotelu w Zurychu, a w przeszłości żołnierz oddziałów specjalnych w Irlandii Północnej. Mężczyzna zrekrutowany przez agentkę wywiadu Angelę Burr (Colman) godzi się na udział w tajnej operacji brytyjskich służb. Akcja jest wymierzona przeciwko bezwzględnemu handlarzowi bronią Richardowi Roperowi (Laurie). Sytuacja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy Jonathan trafia w sam środek rywalizacji pomiędzy różnymi wywiadami.

- Książkę "Nocny recepcjonista" pokochałem, gdy przeczytałem ją w roku 1993 - komentuje Hugh Laurie. - Jako nastolatek uwielbiałem powieści le Carré, co nie jest takie niezwykłe. Absolutnie dałem się uwieść tym potyczkom agentów, tarciu pomiędzy zewnętrznym i wewnętrznym światem. Ta historia wyjątkowo mnie zaintrygowała. Nie mam instynktów producenckich, ale przy niej ten jeden jedyny raz spróbowałem nabyć prawa filmowe. Marzyłem też o roli Pine'a. Nie udało się. Teraz powiedziałem producentom, że będę szczęśliwy, jeżeli będę mógł wziąć udział w tym projekcie - grać w nim, gotować, robić cokolwiek. Bardzo chciałem być w to zaangażowany.

Zwiastun serialu można obejrzeć na YouTube.

Produkcja jest wspólnym przedsięwzięciem BBC i AMC.

Brytyjska premiera zapowiedziana została na 21 lutego, a amerykańska na 19 kwietnia. Miniserial ma składać się z 6 godzinnych odcinków.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej