Hugo Weaving w "Mortal Engines"

Hugo Weaving w "Mortal Engines"
ZOBACZ GALERIĘ Hugo Weaving w "Mortal Engines"

Hugo Weaving w "Mortal Engines"

Hugo Weaving, znany z filmów "Hobbit" czy "Władca pierścieni" ponownie będzie pracował z Peterem Jacksonem. Aktor dołączył do obsady filmu "Mortal Engines".

Dzieło powstaje na podstawie powieści Philipa Reeve'a. "Mortal Engines" to tytuł całej serii i pierwszego tomu, który w Polsce wydany został jako "Żywe maszyny". Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wędrujące miasta pożerają wszelkie dostępne surowce, a kiedy ich brakuje wchłaniają siebie nawzajem.

W obrazie w rolach głównych wystąpią Robbie Sheehan ("Fortitude", "Dary Anioła: Miasto kości"), Ronan Raftery ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") i Hera Hilmar ("Dwa ptaszki", "Anna Karenina", "Demony da Vinci").

Obraz będzie reżyserskim debiutem protegowanego Petera Jacksona, dotąd specjalisty od efektów specjalnych, Christiana Riversa. Sam twórca "Władcy pierścieni" razem ze żoną i współpracowniczką Fran Walsh, odpowiadają za scenariusz. Będą też producentami.

- To, co Christian chce zrobić ze znakomitą opowieścią Philipa Reeve'a zaowocuje oryginalnym i widowiskowym filmem - zapewniał wcześniej Jackson. - Chciałbym go obejrzeć już jutro.

Premierę wyznaczono na 14 grudnia 2018 roku.

Hugo Weaving ostatnio występował w serialu "Seven Types of Ambiguity".

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej