"Imię Róży" znów na ekranie

"Imię Róży" znów na ekranie
ZOBACZ GALERIĘ "Imię Róży" znów na ekranie

"Imię Róży" znów na ekranie

Powieść "Imię Róży" Umberta Eco doczeka się kolejnej ekranizacji. Tym razem powstanie serial dla Wild Bunch TV.

Role główne w cyklicznej adaptacji otrzymali John Turturro, Rupert Everett oraz młody aktor, Damien Hardung ("Bractwo czerwonej opaski").

Akcja powieści rozgrywa się w 1327 roku we włoskim opactwie. Turturro zagra XIV-wiecznego Franciszkanin, Wilhelma z Baskerville, który bada sprawę tajemniczego zabójstwa pewnego mnicha, Adelmusa. Hardung wcieli się w młodego nowicjusza Adso z Melku, który towarzyszy bratu Wilhelmowi. Rupertowi Everettowi przypadła rola inkwizytora Bernarda Gui.

Włoski reżyser Giacomo Battiato nakręci osiem anglojęzycznych odcinków. Budżet szacowany jest na 27 milionów dolarów. Zdjęcia rozpoczną się w styczniu w Rzymie.

"Imię Róży" zostało już przeniesione na ekran. W filmie z 1986 roku zagrali Sean Connery jako Wilhelm, Christian Slater jako Adso, F. Murray Abraham jako Bernard oraz Michael Lonsdale i Ron Perlman.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej