Ingmar Bergman za 5 zł w Krakowie

Krakowskie Kino Pod Baranami przygotowało kolejny cykl projekcji filmowych pod hasłem "Letnie tanie kinobranie".

W ramach przedsięwzięcia pomiędzy 4 lipca a 28 sierpnia obejrzeć będzie można serię wybitnych dzieł filmowych płacąc za bilety zaledwie 5 złotych. Obrazy podzielone zostały na 8 prezentowanych przez tydzień cykli. Każdy film wyświetlany jest podczas 3 lub 4 seansów.

W nadchodzących tygodniach na ekranie "Baranów" pojawią się między innymi dzieła "Czarny kot, biały kot" Emira Kusturicy, "Zwiąż mnie" Pedro Almodóvara czy "Ukryte pragnienia" Bernardo Bertolucciego. Nie zabraknie również nowszych przebojów, takich jak "Tajemnica Brokeback Mountain" Anga Lee czy "Labirynt Fauna" Guillermo del Toro.

Do najbardziej wyjątkowych pokazów tego lata zaliczyć można projekcje dwóch filmów Ingmara Bergmana, "Persona" z 1966 i "Tam, gdzie rosną poziomki" z 1957 roku.

Dramat "Persona" okrzyknięty został jednym z największych i najbardziej enigmatycznych dzieł w historii kina. Obraz z Liv Ullman w roli głównej przedstawia historię młodej pielęgniarki opiekującej się pozornie zdrową, lecz nie mówiącą ani słowa aktorką. Bohaterka zdradza milczącej podopiecznej najskrytsze tajemnice, aby uświadomić sobie, że jej osobowość zatopiła się w osobowości niemej kobiety.

"Tam, gdzie rosną poziomki" to sentymentalna opowieść o podróży starzejącego się profesora w celu odebrania tytułu doktora honoris causa. Bohater próbuje pogodzić się z własnymi wspomnieniami i życiowymi błędami oraz pokonać strach przed śmiercią. Dzieło przyniosło Bergmanowi Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie w 1959 roku, a rok później nominację do Oscara.

Więcej informacji na temat cyklu "Letnie tanie kinobranie" znaleźć można na stronie internetowej kina "Pod Baranami".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej