Instytut Stephena Kinga na małym ekranie

Instytut Stephena Kinga na małym ekranie
ZOBACZ GALERIĘ Instytut Stephena Kinga na małym ekranie

Instytut Stephena Kinga na małym ekranie

Najnowsza powieść Stephena Kinga, "The Institute" zostanie zekranizowana dla Spyglass.

Scenariusz do serialu napisze David E. Kelley, a za reżyserię odpowiadać będzie Jack Bender. Obaj panowie będą także nadzorować produkcję.

Książka "The Institute" dopiero co trafiła na półki sklepowe w krajach anglojęzycznych. Głównym bohaterem powieści jest Luke Ellis, którego rodzice zostają brutalnie zamordowani w środku nocy przez włamywaczy. Po tragedii Luke budzi się w pokoju, który wygląda dokładnie jak jego - ale jest pozbawiony okien. Okazuje się, że trafił do tytułowego instytutu, gdzie poza nim znajdują się inni młodzi ludzie, którzy trafili tam w podobny sposób. Wszyscy posiadają nadprzyrodzone zdolności.

To nie pierwszy raz gdy Kelley i Bender pracują razem nad adaptacją Stephena Kinga. Wcześniej stworzyli razem serial "Mr. Mercedes", który powstał w oparciu o dzieło o tym samym tytule. W serii występują Brendan Gleeson, Holland Taylor, Jharrel Jerome.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej