Jacek Bławut w areszcie śledczym

Jacek Bławut, wybitny polski dokumentalista, pracuje nad debiutem fabularnym.

Film, o roboczym tytule \"Entree\" (początkowo \"Lili\"), niemal w całości realizowany był w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Ekipa następnie przeniosła się do Torunia, głównie do aresztu śledczego. Część ujęć powstanie też na Starym Mieście. Dziś zaplanowano zakończenie zdjęć.

\"Entree\" to film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może już ostatniej, wielkiej roli. Grupa zaawansowanych wiekowo pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, z jego codziennością trywialnych wydarzeń, postanawia wystawić \"Fausta\" J. W. Goethego. Tym pomysłem zaraża ich aktor po przejściach, który nagle pojawia się w ich spokojnym życiu (Jan Nowicki) oraz dwójka młodych ludzi (Sonia Bohosiewicz i Antoni Pawlicki).

W obsadzie znaleźli się ponadto: Beata Tyszkiewicz, Nina Andrycz, Danuta Szaflarska, Ewa Krasnodębska, Bożena Mrowińska, Grażyna Suchocka, Teresa Szmigielówna, Zofia Perczyńska, Zofia Wilczyńska, Irena Kwiatkowska, Roman Kłosowski, Stefan Burczyk, Wieńczysław Gliński, Lech Gwit, Fabian Kiebicz, ks. Kazimierz Orzechowski, Witold Gruca, a także Robert Jurczyga, bohater dokumentu Jacka Bławuta \"Born Dead\". Niektórzy z artystów grają samych siebie.

Inspiracją dla obrazu była historia, którą Jacek Bławut poznał przy okazji produkcji filmu dokumentalnego o domach starości dla niemieckiej telewizji ARD, podczas wizyty w Domu Aktora w Weimarze. Reżyser uznał wtedy, że jest zbyt piękna by poruszać ją w dokumencie i postanowił zrealizować na jej podstawie film fabularny. Nie przypuszczał wtedy, że na realizację przyjdzie mu czekać aż 11 lat.

Autorem zdjęć do filmu jest Wojciech Staroń, operatorem kamery Radek Ładczuk, scenografię przygotował Jacek Turewicz, a kostiumy Justyna Pytko.

Premiera przewidziana jest najwcześniej jesienią przyszłego roku.

Jacek Bławut jest autorem dokumentów \"Nienormalni\", \"Born Dead\", \"Szczur w koronie\" czy \"Wojownik\".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej