Jack O'Connell frontmanem Happy Mondays

Jack O'Connell frontmanem Happy Mondays
ZOBACZ GALERIĘ Jack O'Connell frontmanem Happy Mondays

Jack O'Connell frontmanem Happy Mondays

Jack O'Connell zagra Shauna Rydera, frontmana Happy Mondays, w filmie "Twisting My Melon".

Film opowie o Happy Mondays, brytyjskiej kapeli powstałej w latach 80., która uznawana jest za prekursorów brzmienia Madchester. Zespół miał wpływ na powstanie i twórzczość Oasis, Blur czy Primal Scream. Jack O'Connell sportretuje frontmana grupy Shauna Rydera. Jason Issacs ma zagrać ojca wokalisty Dereka Rydera. Holliday Grainger zagra dziewczynę Rydera, a Maxine Peake ma sportretować matkę.

Za projekt odpowiedzialny jest Matt Greenhalgh i jego studio Maine Road Films. Twórca ma już na koncie udane muzyczne projekty, czyli film "John Lennon. Chłopak znikąd" oraz "Control" o Ianie Curtisie z Joy Division.

- Shaun Ryder jest synem Johna Lennona, Johnny'ego Rottena z kilkoma kilogramami Johna Belushi - napisał Matt Greenhalgh w oświadczeniu. - Powstawał z martwych więcej razy, niż ktokolwiek pamięta, a jego poezja będzie trwać wiecznie. Shaun i ostatni prawdziwy zespół klasy robotniczej - Happy Mondays zainfekowali moje muzyczne DNA, kiedy miałem 16 lat. Podobnie jak miliony innych chętnie przyłączyłem się do ich rewolucji. Czuję się zaszczycony, że mogę napisać jedyny film rock'n'rollowy, jaki chcę zobaczyć.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej