Jake Gyllenhaal ze Złotym Okiem

Jake Gyllenhaal ze Złotym Okiem
ZOBACZ GALERIĘ Jake Gyllenhaal ze Złotym Okiem

Jake Gyllenhaal ze Złotym Okiem

Jake Gyllenhaal odbierze pod koniec września statuetkę Golden Eye Award za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznali mu organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Zurychu.

- Jake Gyllenhaal od lat dowodzi, że jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych współczesnych aktorów - powiedzieli dyrektorzy festiwalu: Nadja Schildknecht i Karl Spoerri. - Jesteśmy zaszczyceni, że możemy mu wręczyć statuetkę Golden Eye Award, a także pokazać jego najnowszy film - "Stronger" w tegorocznym programie.

"Stronger" w reżyserii Davida Gordona Greena rozgrywa się na tle zamachu podczas maratonu w Bostonie w roku 2013. Głównym bohaterem opowieści jest Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal), który przeżył atak, ale stracił w jego wyniku obie nogi. Za podstawę scenariusza posłużyła książka, którą napisał razem z Bretem Witterem.

Do zamachu w Bostonie doszło 15 kwietnia 2013 roku. Dwie bomby wybuchły w odległości około 170 metrów od siebie - jedna na linii mety, druga nieopodal. Trzy osoby poniosły śmierć. Ponad 260 zostało rannych. Bauman trafił do szpitala. Dzień po operacji nie mógł mówić - na kartce papieru napisał, że widział zamachowca. W swojej książce opisał jednak nie tyle chwilę zamachu, co swoją walkę o odzyskanie sprawności fizycznej i zdobycie siły psychicznej.

Niedawno Jake Gyllenhaal skończył zdjęcia do kolejnej produkcji - "Wildlife", debiutu reżyserskiego Paula Dano. Aktora będzie można również wkrótce oglądać w filmie "The Sisters Brothers" Patricka DeWitta.

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Zurychu odbędzie się w dniach 28 września - 8 października. Wśród gości imprezy poza Jakiem Gyllenhaalem znajdzie się Glenn Close, która odbierze statuetkę Złotej Ikony (Golden Icon Award).

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej