Jamal "Gravy" Woolard jako Notorious B.I.G.

Jamal "Gravy" Woolard zagra Notoriousa B.I.G. w biograficznym filmie "Notorious" George'a Tillmana Juniora.

Woolard zagra u boku Angeli Bassett, Dereka Luke'a i Anthony'ego Mackie. Film opowie o życiu Christophera Wallace'a, czyli Notoriousa B.I.G. Urodzony w 1972 roku raper dorastał w Brooklynie. W wieku 17 lat rzucił szkołę i został handlarzem narkotyków. Pierwsze nagranie demo przygotował odsiadując 9-miesięczny wyrok w więzieniu. Raperem zainteresował się Sean Combs, który za pośrednictwem wytwórni Bad Boy Records wydał w roku 1994 debiutancki krążek Notoriousa, "Ready To Die". W roku 1996 Wallace został oskarżony o powiązania z zabójstwem Tupaca Shakura. 9 marca 1997 roku, podczas trasy koncertowej promującej nadchodzący album, został zastrzelony. Zabójca do dziś nie został schwytany.

Angela Bassett zagra matkę rapera, Volettę Wallace. Luke wystąpi jako Sean "Diddy" Combs, a Mackie - jako Tupac Shakur.

Autorami scenariusza są Cheo Hodari Coker i Reggie Rock Bythewood. Za produkcję odpowiadają Wayne Barrow, Mark Pitts, Bob Teitel, Trish Hofmann oraz Sean Combs. Prace na planie rozpoczną się 24 marca w Nowym Jorku.

"Notorious" to aktorski debiut Jamala Woolarda. George Tillman Jr. ma na koncie m.in. filmy "Siła i honor" oraz "Przepis na życie".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej