James Foley ucieka z Alcatraz

James Foley ucieka z Alcatraz
ZOBACZ GALERIĘ James Foley ucieka z Alcatraz

James Foley ucieka z Alcatraz

James Foley odpowiedzialny za dwa obrazy z serii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" nakręci film o ucieczce z więzienia Alcatraz.

Projekt inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. W 1962 roku czwórka więźniów Frank Morris (urodzony w 1926 roku) , bracia John Anglin i Clarence Anglin oraz Allen West uciekła z więzienia na wyspie. Panowie w łóżkach położyli woskowe głowy i wykorzystali do ucieczki nieużywany korytarz. Do dziś mężczyźni są na liście FBI najbardziej poszukiwanych przestępców, nie znaleziono też żadnych dowodów na ich śmierć w odmętach zatoki San Francisco.

W 1979 roku powstał film "Ucieczka z Alcatraz" oparty na książce J. Campbella Bruce'a opowiadającej o ucieczce. Clint Eastwood zagrał Morrisa, Jack Thibeau pojawił się jako Clarence Anglin a Fred Ward jako John Anglin. Choć do dziś nie wiadomo co stało się z uciekinierami w filmie udaje im się dotrzeć do brzegu.

Za produkcję odpowiadają Basil Iwanyk i Gianni Nunnari.

James Foley pracował też przy serialach "Billions", "Miasteczko Wayward Pines" czy "House of Cards".
Tagi: James Foley

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej