James Franco oskarżony o molestowanie seksualne. Gwiazdor komentuje

James Franco oskarżony o molestowanie seksualne. Gwiazdor komentuje
ZOBACZ GALERIĘ James Franco oskarżony o molestowanie seksualne. Gwiazdor komentuje

James Franco oskarżony o molestowanie seksualne. Gwiazdor komentuje

Podczas gali Złotych Globów, James Franco wystąpił z przypinką Time's Up, co najwyraźniej zachęciło pokrzywdzone przez niego kobiety, by nagłośnić sprawę.

Time's Up (czas minął) to ruch, którego celem jest działalność na rzecz kobiet, a przede wszystkim przeciwko nadużyciom i molestowaniu. Panie będą propagować równość i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ponadto planują rozpocząć prace nad legislacyjnymi rozwiązaniami mającymi karać firmy tolerujące seksualne napaści.

James Franco został wyróżniony Złotym Globem za rolę w filmie "Disaster Artist". Aktor pojawił się na scenie ubrany na czarno i z przypinką ruchu Time's Up, manifestując w ten sposób wsparcie dla molestowanych kobiet. Taka postawa zachęciła kilka aktorek, by wysunąć pod adresem Franco oskarżenia.

Violet Paley podczas gali wrzuciła post na Twitterze, w którym zarzuciła aktorowi hipokryzję i przypomniała, jak próbował zmusić ją do seksu oralnego.

Z kolei Sarah Tither-Caplan skrytykowała na swoim profilu jego etykę reżyserską, gdy zmusił ją do rozebrania się na planie, ponieważ podpisała kontrakt.

Głos zabrała również Ally Sheedy, która nie chciała ujawniać szczegółów, ale zasugerowała, że to m.in. przez takich jak Franco skończyła z biznesem filmowym i telewizyjnym.

W świetle skandalu magazyn "New York Times" postanowił zrezygnować ze spotkania, które miało być zorganizowane z udziałem Jamesa Franco i jego brata Dave'a. - To miała być dyskusja o tworzeniu filmu "Disaster Artist", ale z uwagi na kontrowersje i niedawne zarzuty, nie będziemy organizować tego spotkania - czytamy w oświadczeniu pisma.

Do sprawy odniósł się sam James Franco, którego o stawiane mu zarzuty molestowania zapytał gospodarz programu "Late Show with Stephen Colbert". - Jestem dumny z brania odpowiedzialności za swoje czyny. Rzeczy, które słyszałem nie zostały precyzyjnie przedstawione, ale w pełni wspieram ludzi, którzy przełamują się i zaczynają otwarcie mówić, gdyż wcześniej nie dopuszczano ich do głosu - powiedział aktor. - Nie chcę nikomu zamykać ust. To dobrze, że mówią i w pełni to popieram.

Jamesa Franco niedawno można było oglądać w serialu "Kroniki Times Square".
Tagi: James Franco

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej