Jamie Dornan w bandzie Robin Hooda

Jamie Dornan w bandzie Robin Hooda
ZOBACZ GALERIĘ Jamie Dornan w bandzie Robin Hooda

Jamie Dornan w bandzie Robin Hooda

Jamie Dornan, gwiazdor "Pięćdziesięciu twarzy Greya", pokaże nowe oblicze. Aktor zagra w filmie "Robin Hood: Origins".

Gwiazdor wcieli się w Will Szkarłatnego w nadchodzącej produkcji o przygodach księcia złodziei. Will to dość porywczy i chętny do walki, a także ambitny mężczyzna. Wcześniej postać portretowali Ray Winstone, Christian Slater i Scott Grimes.

Projekt powstaje dla Lionsgate. Produkcja ma przypominać trylogię "Mroczny rycerz" Christophera Nolana. Scenariusz pisze Joby Harold. Tytułowego bohatera sportretuje Taron Egerton. Eve Hewson przypadła główna rolę kobiecą - Marion. Jamie Foxx zagra jednego z członków bandy Robin Hooda, Małego Johna.

Historia Robina ekranizowana była wiele razy. W 1973 powstała klasyczna animacja Disneya "Robin Hood", w 1991 film z Kevinem Costnerem "Robin Hood: Książę złodziei", a w 2010 "Robin Hood", w którym główną rolę zagrał Russell Crowe. Dużą popularnością cieszył się emitowany w latach 80. serial "Robin z Sherwood".

Jamie Dornan ostatnio zajęty był na planie "Ciemniejszej stronie Greya" i "Nowego oblicza Greya". Obydwa filmy powstają jednocześnie. Pierwszy trafi do kin 10 lutego 2017 roku, a drugi - 9 lutego 2018. Aktor znany jest także z seriali "Upadek" i "Dawno, dawno temu".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej