Jamie Foxx przywódcą Czarnych Panter w filmie o policyjnej przemocy

Jamie Foxx przywódcą Czarnych Panter w filmie o policyjnej przemocy
ZOBACZ GALERIĘ Jamie Foxx przywódcą Czarnych Panter w filmie o policyjnej przemocy

Jamie Foxx przywódcą Czarnych Panter w filmie o policyjnej przemocy

Jamie Foxx zagra w policyjnym dramacie "Signal Hill". Laureat Oscara wystąpi u boku Elizabeth Banks i Anthony'ego Mackie.

Produkcja opowiadać będzie o aktach przemocy amerykańskiej policji. Akcja skoncentruje się na sprawie Signal Hill z 1981 roku, w której to prawnik Johnnie Cochran (Anthony Mackie) reprezentował Rona Settlesa, gwiazdora amerykańskiego futbolu, aresztowanego za zbyt szybką jazdę samochodem. Tuż po tym jak sportowiec znalazł się w więzieniu, znaleziono go w celi powieszonego. Policja orzekła samobójstwo. Cochran domagał się autopsji, w trakcie której stwierdzono, że 21-letni sportowiec został uduszony. Dzięki tej sprawie rozpoczęła się kariera Cochrana jako gwiazdy kalifornijskiej palestry i obrońcy Afro-Amerykanów. Później bronił m.in. O.J. Simpsona.

Elizabeth Banks wcieli się w dziennikarkę śledczą pracującą dla "Long Beach Press-Telegram". Jamie Foxx otrzymał rolę Elmera "Geronimo" Pratta, przywódcę Czarnych Panter i weterana wojny w Wietnamie, skazanego na 27 lat więzienia za zbrodnię, której - jak twierdził - nie popełnił. Cochran pomógł Prattowi podczas procesu o bezprawne pozbawienie wolności w 1992 roku.

Scenariusz wyszedł spod pióra Davida McMillana. Za kamerą staje Taylor Hackford, twórca filmów "Oficer i dżentelmen", "Adwokat diabła", "Dowód życia" czy "Ray". Na planie ostatniego z wymienionych dzieł pracował właśnie z Jamiem Foxxem.

W maju 2015 roku Jamie Foxx wydał płytę "Hollywood: A Story of a Dozen Roses". Amerykanin niedawno wystąpił w komedii "Szefowie wrogowie 2", musicalu "Annie" oraz superprodukcji "Niesamowity Spider-Man 2". Ostatnio zajęty był na planie produkcji "Robin Hood", gdzie gra Małego Johna.
Tagi: Jamie Foxx

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej