Jan Komasa o chłopaku, który udaje księdza

W 2018 roku rozpocząć mają się zdjęcia do nowego filmu Jana Komasy ("Sala samobójców", "Miasto 44") - "Bożego Ciała".

Bohaterem filmu ma być chłopak, 20-letni Daniel, który w zakładzie poprawczym doznaje duchowego odnowienia i postanawia zostać księdzem. Gdy nie udaje mu się dostać do seminarium, zaczyna udawać duchownego w małomiasteczkowej parafii.

Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz, zwycięzca konkursu Script Pro. Za zdjęcia odpowiadać będzie Piotr Sobociński Jr. ("Wołyń", "Bogowie", "Drogówka"). Produkcją pokierują Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotom z firmy Aurum Film (znani m.in. dzięki filmowi "Ostatnia rodzina").

- Po pierwszych reakcjach ze strony agentów sprzedaży i dystrybutorów zagranicznych widzimy, że to historia, jakiej być może brakuje we współczesnym kinie europejskim - mówi w rozmowie z Portalem SFP.org Leszek Bodzak. - Mało jest bowiem filmów o duchowości młodych ludzi, o ich potrzebach wykraczających poza imprezy i używki.

Premiera "Bożego Ciała" wstępnie planowana jest na rok 2019.

Ostatnio Jan Komasa razem ze Sławomirem Fabickim był zajęty pracą nad serialem "Ultraviolet" dla telewizji AXN.
Tagi: Jan Komasa

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej