Jaume Collet-Serra skupia się na "Akirze"

Adaptacja "Akiry" będzie najprawdopodobniej kolejnym projektem Jaume Collet-Serry.

Przypomnijmy, że studio Warner Bros już od kilku lat próbuje zrealizować film oparty na mandze. W 2012 roku media informowały, że za kamerą stanie Jaume Collet-Serra, a w adaptacji wystąpią m.in. Garrett Hedlund, Kristen Stewart, Helena Bonham Carter i Ken Watanabe. Collet-Serra zgodził się wówczas nakręcić film za okrojony budżet w wysokości 90 milionów dolarów (który z początku miał opiewać na 180 milionów). Gdy zbliżał się termin rozpoczęcia zdjęć, przedstawiciele Warner Bros. podjęli decyzję o kolejnym uszczupleniu środków przeznaczonych na realizację i wstrzymali produkcję. Collet-Serra zajął się więc innymi projektami, a słuch o filmowej wersji "Akiry" zaginął na wiele miesięcy.

W międzyczasie ludzie z Warner Bros. rozważali zatrudnienie innego reżysera, który byłby w stanie nakręcić "Akirę" za jeszcze mniejsze pieniądze. Wśród kandydatów wymieniano m.in. Henry'ego Jossta i Ariela Schulmana. Jak się jednak okazuje, to wizja Collet-Serry pozostała tą wzorcową, więc studio ponownie zaprosiło reżysera do negocjacji. Ponoć filmowiec znalazł lukę w grafiku, w której mógłby zająć się adaptacją, a także sposób na to, jak dobrze ją zrealizować za około 60-70 milionów dolarów. Teraz sam Collet-Serra wypowiedział się na temat planowanego filmu.

- Skupiam się teraz na "Akirze" - oznajmił reżyser. - Mam nadzieję, że to będzie mój kolejny projekt. Odkąd wcisnąłem przycisk pauzy przy "Akirze", zdążyłem zrobić dwa inne filmy. Teraz jednak ludzie z wytwórni są zainteresowani, więc wszystko wygląda dobrze.

Przypomnijmy, że film "Akira" powstanie w oparciu o sześć części ilustrowanej serii autorstwa Katsuhiro Otomo, której głównymi bohaterami są Kaneda i Tetsuo, przyjaciele z gangu motocyklowego. Gdy Tetsuo powoduje wypadek i zostaje zabrany do szpitala, okazuje się, że posiada potężne moce, z których wcześniej nie zdawał sobie sprawy.

Jaume Collet-Serra ma na koncie przeboje "Sierota" i "Tożsamość".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej