Jerzy Skolimowski w Cannes

Polski film "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego zostanie pokazany w sekcji "Quinzaine des Realisateurs" ("Piętnastka reżyserów") na tegorocznym festiwalu w Cannes.

"Cztery noce z Anną" to pierwszy od 16 lat film Skolimowskiego, który ostatnio udzielał się częściej jako malarz.

Bohaterami opowieści są Anna - pielęgniarka z prowincji (w tej roli Kinga Preis) i zakochany w niej Leon (Artur Steranko). Kobieta nie zauważa introwertycznego adoratora. On tymczasem podejmuje próby zbliżenia się do niej. Odurza Annę środkami nasennymi, a nocami wkrada się do jej mieszkania. Obserwując śpiącą kobietę czerpie radość z jej widoku i bliskości. Każdej kolejnej nocy jest o krok od wyznania jej swojego uczucia.

Dla Skolimowskiego nie będzie to pierwsza wizyta w Cannes. W 1982 roku odebrał na festiwalu nagrodę za scenariusz dramatu "Fucha".

Canneński pokaz "Czterech nocy z Anną" odbędzie się 15 maja w drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Na polskie ekrany obraz wejdzie jesienią. Dystrybutorem dzieła jest GutekFilm.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej