Jeszcze więcej Gwiezdnych wojen

Chociaż George Lucas zarzekał się, że film "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" będzie ostatnim epizodem w słynnym cyklu science-fiction, twórca kultowej serii postanowił zrealizować jeszcze jeden związany z nią projekt.

W sierpniu tego roku na ekrany kin trafi animacja zatytułowana "Star Wars: The Clone Wars". Kinowa wersja obrazu będzie zapowiedzią telewizyjnych odcinków, które amerykańscy widzowie będą mogli oglądać jesienią w stacjach Cartoon Network oraz TNT.
Sześcioczęściowa saga "Gwiezdne Wojny" jest jednym z najbardziej dochodowych cyklów filmowych w Hollywood. Pierwszy odcinek serii zadebiutował w roku 1977. Ostatni z obrazów mogliśmy podziwiać w roku 2005.

Animowany serial tematyką nawiązywał będzie do aktorskich produkcji. Centrum jego akcji będzie walka o władzę w przestrzeni międzygalaktycznej. Do dobrze znanych postaci, jak Anakin Skywalker czy Padme Amidala, dołączą nowi bohaterowie, między innymi nauczycieli Anakina imieniem Ahsoka. Wśród przeciwników walecznych rycerzy Jedi znajdą się chociażby hrabia Dooku i generał Grievous. Każdy z odcinków trwać będzie około 30 minut i stanowić będzie odrębny minifilm.

- Miałem poczucie, że w cyklu "Gwiezdnych Wojen" pozostało o wiele więcej historii do opowiedzenia - wyjaśnia Lucas decyzję o realizacji nowego przedsięwzięcia. - Bardzo chciałem opowiedzieć niektóre z nich poprzez filmy animowane i, tym sposobem, posunąć sztukę animacji o krok do przodu.

Ostatnie międzygalaktyczne dzieło George'a Lucasa, obraz "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów", mogliśmy podziwiać w kinach w maju 2005 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej