Joanna Kulig i Dawid Ogrodnik grają disco polo

5 sierpnia rozpoczną się zdjęcia do filmu Macieja Bochniaka zatytułowanej "Discopolo".

Film powstanie na podstawie scenariusza napisanego przez reżysera wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. "Discopolo" to film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. Opowiedziana dynamicznie i z tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków z małej miejscowości gdzieś w Polsce, którzy w brawurowy sposób dążąc do spełnienia swoich marzeń, osiągają szczyty list przebojów.

W role muzycznych gwiazd wcielą się polscy aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik oraz Piotr Głowacki i Aleksandra Hamkało.

Film będzie produkcją Alvernia Studios. Do ważniejszych realizacji wytwórni należą "Gorejący krzew" Agnieszka Holland, "Arbitraż" Nicholasa Jareckiego czy "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej