John Carpenter nie przewidział sequeli "Halloween"

John Carpenter nie przewidział sequeli "Halloween"
ZOBACZ GALERIĘ John Carpenter nie przewidział sequeli "Halloween"

John Carpenter nie przewidział sequeli "Halloween"

John Carpenter, twórca jednego z najbardziej kultowych horrorów w historii - "Halloween", przyznał, że nie wierzył, iż powstaną kontynuacje.

- Nie chciałem kręcić sequela "Halloween" - wyjaśnia 69-letni dziś twórca. - Wydawało mi się, że historia się skończyła, że nie ma tam już nic więcej do powiedzenia. Okazuje się, że bardzo się myliłem.

Pierwszy film miał premierę w 1978 roku. Od tego czasu zrealizowano 7 sequeli. Powstały też dwa remaki w reżyserii Roba Zombie. Wszystkie obrazy zarobiły ponad 360 milionów dolarów.

Obecnie w planach jest kolejna część. John Carpenter będzie w tym przypadku zaangażowany w projekt jako konsultant, producent wykonawczy i prawdopodobnie kompozytor. Produkcja ma ignorować wszystko, co stowarzyszano w ramach cyklu "Halloween", poza oryginałem.

Jamie Lee Curtis wraca do roli Laurie Strode. Bohaterka ponownie będzie musiała stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanemu psychopatycznemu zabójcy. Ze spotkania z nim cztery dekady temu ledwo uszła z życiem.

Reżyserią zajmie się David Gordon Green ("Wicedyrektorzy", "Kryzys to nasz pomysł", "Manglehorn"). Twórca - razem z Dannym McBride'em - napisał również scenariusz.

Ostatnie filmowe dzieło Carpentera, autora takich klasyków jak "Halloween", "Mgła", "Coś" czy "Ucieczka z Nowego Jorku", to "Oddział" z 2010 roku. Niedawno podpisał umowę z telewizją Universal Cable Productions (UCP), na mocy której ma przygotować dwa nowe seriale - "Tales for a Halloween Night" i "Nightside".

W październiku 2015 roku ukazała się płyta "Lost Themes Remixed", na której znalazły się remiksy utworów z albumu Carperntera "Lost Themes" (2015). Wiosną 2016 roku wypuścił zestaw "Lost Themes II".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej