Johnny Depp jako Salvador Dalí

Johnny Depp jako Salvador Dalí
ZOBACZ GALERIĘ Johnny Depp jako Salvador Dalí

Johnny Depp jako Salvador Dalí

Jeśli wierzyć doniesieniom plotkarskich serwisów, Johnny Depp stara się o rolę Salvadora Dalí w filmie biograficznym o życiu słynnego artysty.

Trzykrotnie nominowany do Oscara 44-letni gwiazdor serii o piratach z Karaibów chciałby zagrać surrealistycznego malarza w filmie "Dalí". Słynny ekscentryk z Katalonii od lat inspiruje filmowców na całym świecie. Do jego najsłynniejszych prac należą: "Ponure zabawy" (1929), "Trwałość pamięci" (1931), "Narodziny płynnych pragnień" (1932), "Płonąca żyrafa" (1935), "Kanibalizm jesieni" oraz "Przeczucie wojny domowej" (oba 1936). Oprócz malarstwa i rzeźbiarstwa parał się również literaturą. Napisał m.in. autobiografię "La vie secrete de Salvador Dalí" (1942) i "Dziennik geniusza" (1964). Nie stronił także od kinematografii. Z Luisem Bunuelem nakręcił dwa filmy surrealistyczne: "Pies andaluzyjski" (1928) i "Złoty wiek" (1931).

Nad produkcją czuwa Peter Rawley. Na razie trwają prace nad scenariuszem. Nie jest to jedyne dzieło filmowe, którym Hollywood planuje uczcić pamięć zmarłego w 1989 roku artysty. Obecnie trwają prace nad obrazami "Dalí and I" oraz "Goodbye Dalí", w realizację których zaangażowali się odpowiednio Al Pacino i Peter O'Toole.

Przypomnijmy, że na polskich ekranach Deppa można zobaczyć w musicalu Tima Burtona w roli demonicznego fryzjera Sweeneya Todda.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej