"Jonathan Strange i pan Norrell" na małym ekranie

BBC pracuje nad serialową ekranizacją powieści "Jonathan Strange i pan Norrell" pióra Susanny Clarke.

Literacki bestseller to połączenie fantasy z powieścią historyczną, nawiązujące do pisarstwa Charlesa Dickensa czy wiktoriańskich utworów Jane Austin, ale także "Władcy pierścieni" czy "Opowieści z Narnii". Głównymi bohaterami są dwaj magowie - tytułowi Jonathan Strange i pan Norrell. Przyjaźnią się, ale i rywalizują ze sobą, a ich magiczne umiejętności pozwalają Anglikom na pokonanie Napoleona.

- Musieliśmy wyciąć Lorda Byrona, ale to właściwie jedyna różnica pomiędzy książką i serialem - w rozmowie z magazynem "SFX" mówi o produkcji jej scenarzysta Peter Harness. - To, co dzieje się w powieści, będzie też na ekranie, chociaż niekoniecznie w tej samej kolejności.

- Ponad połowa dialogów zaczerpnięta została z oryginału - dodaje twórca. - Susanna Clarke pisze tak fantastyczne dialogi, że szkoda byłoby ich nie wykorzystać. Jest w nich dużo humoru. W miarę możliwości starałem się też zachować głos narratora.

Siedmioodcinkowy miniserial trafi na antenę BBC pod tytułem "Jonathan Strange & Mr Norrell". W głównych rolach zobaczymy znanego m.in. z "Raya Donovana" Eddiego Marsana (pan Norrell) i Bertiego Carvela (Strange), którego wcześniej mogliśmy oglądać m.in. w "Nędznikach".

Premiera zapowiedziana została na wiosnę.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej