Jonny Greenwood znów komponuje dla Paula Thomasa Andersona

Gitarzysta Radiohead, Jonny Greenwood oraz reżyser Paul Thomas Anderson ponownie nawiązali współpracę. Tym razem przy filmie o londyńskim świecie mody.

Produkcja nie ma jeszcze tytułu, ale znamy jej częściową obsadę. Ujawniono również zarys fabuły. W filmie zagra trzykrotny zdobywca Oscara Daniel Day-Lewis oraz Lesley Manville i Vicky Krieps.

Akcja opowieści osadzona będzie w Londynie w latach 50. minionego wieku. Film zajrzy za kulisy świata mody. Głównym bohaterem będzie projektant zajmujący się strojami dla wyższych sfer, w tym rodziny królewskiej. Pod tym adresem można zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu.

Jonny Greenwood napisze muzykę do dzieła. Gitarzysta już wcześniej komponował do obrazów Andersona: "Aż poleje się krew", "Mistrz" i "Wada ukryta". Z kolei reżyser nakręcił dokument o współpracy muzyka z Shye'em Benem Tzurem, a także nakręcił teledyski Radiohead "Daydreaming", "Present Tense" i "The Numbers".

Niedawno Anglik zaprezentował zrealizowane w technologii 360 stopni wideo z próby z orkiestrą, z wykonania ścieżki dźwiękowej do "Aż poleje się krew". Klip można znaleźć tutaj.

Jonny'ego Greenwooda będzie można 28 czerwca zobaczyć w Gdyni, gdzie razem z zespołem Radiohead wystąpi na festiwalu Open'er.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej